Mogoče belo kavo za dobro jutro ali kakav za lahko noč? Kaj pa zeliščni čaj za lepši dan ali pa pravi čaj ob petih tako kot v Angliji? Naši učenci si v skodelico “natočijo” same zdrave stvari in to postane energijska skodelica. Če vas zanima, kaj naši učenci radi delajo in s čim vse si napolnijo energijsko sodelico, potem si lahko pogledate na fotografiji. Skodelico so napolnili v okviru delavnic na temo duševnega zdravja, ki so se jih udeležili učenci od 6. do 9. razreda. Ena izmed številnih preventivnih dejavnosti, ki potekajo na naši šoli, je tudi povezovanje z lokalnim Centrom za socialno delo. V okviru tega sodelovanja so tako strokovne delavke CSD ga. Mateja Anzeljc Bratina, ga. Tamara Mijatović in ga. Leja Nuhi za naše učence v ponedeljek, 15. 4. 2024, izvedle delavnico na temo duševnega zdravja. Učenci so razmišljali o svojih čustvih, kako jih doživljajo in na kakšen način jih izražajo, kako je čustvovanje povezano z njihovimi vsakdanjimi situacijami in kako si pomagajo, kadar doživljajo zelo močna čustva. Delavnica je bila zelo prijetna in poučna.

Dostopnost