V tednu od 27. do 31. maja je na Debelem rtiču potekala letna šola v naravi za učence 5. in 6. razreda NIS in PPVI 2./3.a in 3.b. Priznamo, da nas je pred odhodom malce skrbelo vreme, saj je maj oponašal april in bil zelo muhast in deževen. A tudi tokrat smo imeli z vremenom srečo in smo prispeli na morje povsem v stilu – obsijani s soncem. Tekom tedna smo se na zunanjem in notranjem bazenu učili plavanja in navajali na vodo. Spoznavali smo mediteranske rastline v zdraviliškem parku, na pot poslali Miho Deželaka, se učili, peli, plesali, izvajali socialne igre, odigrali nogometno tekmo in se celo odpeljali z ladjico v Piran. Tam smo obiskali akvarij in pojedli sladoled na Tartinijevem trgu, ki ga je čez nekaj ur poplavilo. A vse te vremenske nevšečnosti nas niso čisto nič prizadele. Naši učenci so tudi tokrat dokazali, da so sočutni, prijazni in potrpežljivi. Nanje smo bili cel teden izredno ponosni, tudi na zadnji dan, ko smo se z morja domov vozili več, kot štiri ure. Bi vi zdržali takšno pot z nasmehom in dobro voljo? Naša ekipa jo je! Trikrat hura za en izjemno lep morski teden!

Dostopnost